Yöresel Tadı İle Ezine Peyniri Ve Lezzeti

Yöresel Tadı İle Ezine Peyniri Ve Lezzeti

Ezine Peyniri Nasıl Hazırlanmaktadır?

 
            Sağlıklı beslenmek ve organik ürünleri tercih etmek, insan yaşamı için oldukça faydalıdır. Günlük hayatta dinç bir yapıya sahip olmak ve uzun, sağlıklı bir yaşam sürmek için kaliteli ve besin değeri yüksek ürünlerden faydalanmak gerekmektedir. Özellikle Türkiye yetişen ve üretilen doğal ürünlerin sağlıkla yaşama dair barındırdıkları katkı ve eşsiz lezzetleri ise herkes tarafından bilinmektedir. Bu ürünler arasında yer alan Ezine peyniri hem kahvaltılarda hem de günün her öğününde sağlıklı bir gıda olarak tüketilebilmektedir.
 
            Doğal yapısı ve içerisinde barındırdığı fayda sayesinde insan vücuduna oldukça yararlı özellikler taşımaktadır. Kuzey egede yetişen hayvanların sütlerinin kullanılması ile üretilen bu peynir çeşidi, sağlıklı otlayan ve besili hayvanların yardımı ile organik ve lezzetli bir yapıya sahip olmaktadır. Özellikle tam yağlı seçeneklerin kıvamı ve kendine özgü tadı vazgeçilmez peynir çeşitleri arasında yer almasını sağlamaktadır.
 
            Peynir çeşitlerinin en önemli özelliği üretiminin hangi coğrafi etkilerden faydalanılarak yapıldığı ve hangi yöreye ait tat özelliklerini taşıdığıdır. Ezine çeşidi en doğal koşullarda yetişen hayvanların en lezzetli ve organik sütleri ile hazırlanmaktadır. Bölgeye özgü gıda çeşidinin taşıdığı tat ve kıvam dünya sıralamalarında, kaliteli peynir çeşitleri arasında yer almasını sağlamaktadır. Peynir çeşitleri içerisinde en iyi Ezine peyniri tercihini ise tam yağlı seçeneklerden elde edebilirsiniz. Yüksek Oğulları aracılığı ile sunulan peynir ürünlerinin lezzetli ve kaliteli yapısı sayesinde, sofranızda kullanıma en uygun ve sağlıklı ürünleri tercih edebilirsiniz.
 
            Sağlık açısından yaralı olan bir peynir çeşidi kadar lezzet bakımından da başarıyı yakalayan bir peynir çeşidi seçmek gerekmektedir. Bu lezzetli peynir çeşidini kahvaltılarda ya da yemeklerin yanında kullanarak, farkı sunum seçenekleri oluşturabilirsiniz. Özellikle peynir tabaklarının vazgeçilmezleri arasında yer alan çeşit beyaz rengi ve yenildiği esnada ağızda dağılan kıvam ve yapısı ile kalitesini göstermektedir.
 

 Lezzetli Ezine Peynir Seçimi

 
            Peynir çeşitleri zevk ve damak tadına göre seçilmektedir. Lezzetli bir ürün kullanmak isteyenler ise, özellikle tam yağlı seçeneklerden yana tercihlerini kullanabilirler. Peynir tutkunlarına yönelik üretilen çeşitlerden biri ise Ezine koyun peyniri olarak bilinmektedir. Bu çeşit tam anlamı ile yöresel ve organik bir tada sahiptir. Dünyanın birçok yerinde bulamayacağınız bir tat olarak karşımıza çıkan çeşit, kahvaltılarda, peynir tabağı sunumlarında, makarnalarda, farklı yapıdaki salat çeşitlerinde kullanılarak, yaratıcı menüler oluşturulabilmektedir.
 
 
 

04.06.2018

HAKKIMIZDA

  • Yükseloğulları 1953 yılında kurucumuz Mahir Yüksel tarafından eski kaşar peyniri üretimi ile gıda sektörüne ilk adımını atmıştır.

    Daha sonraki dönemlerde ezine peyniri markalaşması oluşmadan beyaz peyniri talepleri doğrultusunda koyun sütü ,keçi sütü ve inek sütü ile (paçal) olarak EZİNE PEYNİRİ üretimine başlanmıştır.
  • BİZİ TAKİP EDİN!

Sosyal medya kanallarından bizi takip edin indirim ve fırsatları kaçırmayın

ÖDEME YÖNTEMLERİ

 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.