Ezine Peyniri'nin En Besleyici Yanları

EZİNE PEYNİRİ


Halkımız süt ürünleri içinden en fazla peynir tüketmektedir. Beyaz peynir deyince akla ilk 'Ezine Peynir'  gelir. Normal peynire tat olarak benzer  olsa da ağızda krema  tadında bir lezzeti var. Diğer peynir türlerine göre farklı yapısı ile dikkat çekmesinin yanı sıra ön plana çıkması  katkısız ve doğal olmasıdır. Kaz dağları bol yağış aldığı için ,  bitki örtüsü bakımından zengindir. Bu bölgede yetişen hayvanlardan yapılan peynir vitamin açısından zengindir. Peynirlerin size ulaşmadan evvel 9 ile 12 ay arasında kıvamını alması beklenir. Şirden mayası dışında hiçbir malzeme eklenmeden sütlerimiz işlenir. Satın alırken ambalajın bozulmamasına dikkat etmeliyiz. Havayla temas etmesi halinde  küflenmeye başlanmasına neden olur.
 

EN İYİ EZİNE PEYNİR


Her peynir 'en iyi Ezine Peynir' değildir. Güvenilir markaları  sağlığımız için tercih  etmeliyiz. Kaliteli malzemeden yapılan peynir görüntüsü ile kokusu ve tadıyla belli eder. Kolay kırılmayan bir ve gözenekli bir yapısı vardır. Saklama koşulu ile diğer peynirlerden daha uzun ömürlüdür. Üretilen her yerde farklı isimler ile anılmaktadır. Vitamin  olarak en zengin peynir türüdür. Kalitesini ve lezzetini özel olarak yetiştirilen hayvanların sütünden alır. Protein kaynağı olarak zengin olmasından dolayı zeka gelişimi için çok faydalıdır.
 

KEÇİ EZİNE PEYNİR 'Ezine Keçi Peyniri' diğer çeşitlerine göre daha beyaz ve yağlıdır. Kendine has bir aroması var. Kolesterol oranı düşük ve trans yağ içermez. Düzenli olarak tükettiğimizde kolesterolünüzü dengeler . A vitamini açısından oldukça zengindir. 'Ezine Keçi Peynir ' düzenli tükettiğimizde bağışlık sisteminizi güçlendirir.

30.10.2020

HAKKIMIZDA

  • Yükseloğulları 1953 yılında kurucumuz Mahir Yüksel tarafından eski kaşar peyniri üretimi ile gıda sektörüne ilk adımını atmıştır.

    Daha sonraki dönemlerde ezine peyniri markalaşması oluşmadan beyaz peyniri talepleri doğrultusunda koyun sütü ,keçi sütü ve inek sütü ile (paçal) olarak EZİNE PEYNİRİ üretimine başlanmıştır.
  • BİZİ TAKİP EDİN!

Sosyal medya kanallarından bizi takip edin indirim ve fırsatları kaçırmayın

ÖDEME YÖNTEMLERİ

 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.