Ezine Peyniri Üretimi

Ezine Peyniri

Kahvaltı sofralarımızın ve yemeklerimizin vazgeçilmez bir lezzeti olan Ezine peyniri,  Kuzey Ege bölgesinde yetişen inek, koyun ve keçi sütünden elde edilen bir peynir çeşididir. Bu peynir çeşidi, aramalı bir tada sahip yağlı bir süt ürünüdür. Peynirin bu özeliklere sahip olmasının  sebebi ise bölgede bulunan  otların aramalı ve yağlı bir yapıya sahip olmasıdır.
 

Ezine Peynirinin Özellikleri


Tansiyon, kalp gibi birçok rahatsızlığa iyi gelen bu peynir, şirden maya kullanılarak üretilmektedir. Krema tadına yakın bir lezzete sahip olan bu peynir; küçük gözenekleri olan, sarıya dönük tam beyaz olmayan bir renge sahip ve hafif katılıkta bir süt ürünü çeşididir. Ülkemizde çok sevilerek tüketilen bu  peynir; ayrıca inek , koyun ve keçi Ezine peyniri olarak üç çeşitte üretilmektedir. Her üç çeşidinin de farklı aramalara sahip olması, farklı lezzetler arayanlar için iyi birer alternatif olmaktadır.
 

Ezine Peyniri Üretimi

Salamura edilerek üretilen peynir türlerinden bir olan Ezine, beyaz peynir üretim standartlarına göre üretilmektedir. Kaz dağları' nın lezzetli sütlerinden üretilen bu peynir, peynir tutkunları için vazgeçilmez bir tat vadetmektedir. Firmamız bahsetmiş olduğumuz bu standartlara riayet ederek iş sağlığı ve güvenliği standartlarına uyarak üretim gerçekleştirmektedir. En iyi Ezine peyniri üretme adına bölgenin avantajlarından en iyi şekilde yararlanan firmamız, kalite ve güvenli ürünleri müşterilerine ulaştırmanın haklı gururunu yaşamaktadır. Her yaşa ve her bütçeye hitap eden ürünleriyle faaliyetlerine devam etmektedir.
 

04.12.2020

HAKKIMIZDA

  • Yükseloğulları 1953 yılında kurucumuz Mahir Yüksel tarafından eski kaşar peyniri üretimi ile gıda sektörüne ilk adımını atmıştır.

    Daha sonraki dönemlerde ezine peyniri markalaşması oluşmadan beyaz peyniri talepleri doğrultusunda koyun sütü ,keçi sütü ve inek sütü ile (paçal) olarak EZİNE PEYNİRİ üretimine başlanmıştır.
  • BİZİ TAKİP EDİN!

Sosyal medya kanallarından bizi takip edin indirim ve fırsatları kaçırmayın

ÖDEME YÖNTEMLERİ

 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.