Ezine peyniri Bilgi

Ezine Peyniri Fiyatları

 

Bu yazımızda ucuza  Ezine peyniri  aldıklarını düşünen Ezine peyniri tüketicilerine ve Ezine peyniri fiyatlarına özellikle değinmek istiyorum.
 Ezine peyniri denilince en başta önemli olarak ezine peynirinin içeriğinde  koyun sütü  olduğunu söylemek isterim. Sonlama yani ağustos sonu ve eylül , ekim aylarında koyun sütü azaldığı için  keçi sütü yoğunluğu olduğundan keçi peyniri de olabilir.

 

Ezine Peyniri Nedir  

Ezine peyniri , inek peyniri değildir. bunu ayrıca belirtmek isteriz Ezine inek peyniri diye birşey yoktur.
piyada ki kimi ezine peyniri adı altında satılan bozuk peynirler koktugu için insanlarımıza koyun peyniri kokar algısı oluşturulmuş ve baska peynirlere yönlendirilmiştir.
Bu peynirlerin Başında İnek peyniri gelmiştir.
Bu Yüzden Ezine İnek peyniri algısı oluşmuştur.

Ezine Peynirinin Korunması

 

Bakanlık Tarafında Şuanda Çalışmalar Sürdürülmekte olup Ezine peyniri ibaresi koyun , keçi az miktarda inek sütü karışımına vurulacağı belirtilmiştir. 
Şuanda ‘Ezine’ ibaresinin inek peyniri etiketlerinde yazılması yasaklanmıştır.
Bunun için bakanlık cezai işlem çalışmalarına başlamıştır.

Ezine Peyniri

 

“Biz İstanbul’dan 15 TL’ye alıyoruz.” gibi sözler duyuyoruz. Gerçek Ezine peynirinin tenekesinin 500 TL’ye satıldığını düşündüğünüzde İstanbul’daki Ezine peyniri adı altında satılan peynirlerin 15 TL’ye satılması imkansız olduğunu anlayacaksınızdır. Bu peynirler ya sorunlu peynirlerdir ya da inek peynirini Ezine peyniri diye satıyorlardır.
 Bu iş bu kadar nettir. Şuanda Ezine koyun peyniri fabrika satış fiyatları ( koyun ve keçi peyniri )  firma ismi vermeden satış fiyatları 30-40 TL arasında değişmektedir.
 
Kalkıp da 15 liraya peynir alıyorum diyen ya Ezine peyniri almıyordur ya da farklı bir peynir alıyordur. Ezine peyniri fiyatları arasındaki farklılık satıcının sunduğu ürünün orjinalliğini gösterir.Şunu da belirtmek isterim 4 kg sütten de peynir olur - 14 kg sütten de peynir olur arasında ki fark kalitedir.

 

10.11.2017

HAKKIMIZDA

  • Yükseloğulları 1953 yılında kurucumuz Mahir Yüksel tarafından eski kaşar peyniri üretimi ile gıda sektörüne ilk adımını atmıştır.

    Daha sonraki dönemlerde ezine peyniri markalaşması oluşmadan beyaz peyniri talepleri doğrultusunda koyun sütü ,keçi sütü ve inek sütü ile (paçal) olarak EZİNE PEYNİRİ üretimine başlanmıştır.
  • BİZİ TAKİP EDİN!

Sosyal medya kanallarından bizi takip edin indirim ve fırsatları kaçırmayın

ÖDEME YÖNTEMLERİ

 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.