Yükseloğulları Ezine Peyniri

Pek çok insan için peynir denince akla ilk olarak Ezine peyniri gelir. Tadı ve kokusu ile kahvaltı sofralarında özel bir yeri olan Ezine peyniri ezme, börek, omlet gibi pek çok yemekte de kullanılır.
Ezine peynirinin sert beyaz peynirle karıştırılmaması gerekir. Ezine peyniri tam yağlı ve orta sertlikte bir peynirdir. Ezine peynirinin benzersiz tadı Çanakkale’de Kaz Dağları bölgesinde doğal ortamda beslenen koyun, inek ve keçilerin sütündeki aromadan gelir. Ezine peynirine özel tadını veren bir diğer etken ise deniz tuzunda salamura edilmesidir. Tamamen doğal yollarla üretilen peynir, satışa çıkmadan önce 6 ila 9 ay gibi bir süre peynir tenekelerinde salamurada bekleyerek olgunlaşır. Keçi Ezine peyniri ise 12 aya kadar olgunlaştırılabilmektedir.
 

Ezine Peyniri Özellikleri Nelerdir?

  • Ezine peyniri tam yağlıdır ve orta sertliktedir.
  • Koyun, inek veya keçi sütünden üretilir. Koyun sütünden üretilen en sarı olandır, İnek ve keçi Ezine peyniri ise daha beyaz renktedir.
  • Uzun süre dayanır, kolay dağılmaz.
  • Besin değerleri yüksektir, protein oranı yüksek, karbonhidrat oranı düşüktür. Yüksek kalsiyum oranı nedeniyle çocuklarda kemik ve dişlerin gelişimi için tavsiye edilir.

En İyi Ezine Peyniri Yükseloğulları'ndan Alınır

Türkiye’nin en çok satılan ve en iyi Ezine peyniri olan Yükseoğulları Ezine peyniri 1953 yılından beri aynı kalitede üretiliyor. Gerçek Ezine peyniri almak için Yükseloğulları İnternet sitesinden hemen sipariş verebilirsiniz. Soğuk zinciri bozulmadan vakumlu paketlerde ve straforlu soğutucu kutularda teslim edilen peynirler siparişinizle aynı gün içerisinde kargoya verilir.

HAKKIMIZDA

  • Yükseloğulları 1953 yılında kurucumuz Mahir Yüksel tarafından eski kaşar peyniri üretimi ile gıda sektörüne ilk adımını atmıştır.

    Daha sonraki dönemlerde ezine peyniri markalaşması oluşmadan beyaz peyniri talepleri doğrultusunda koyun sütü ,keçi sütü ve inek sütü ile (paçal) olarak EZİNE PEYNİRİ üretimine başlanmıştır.
  • BİZİ TAKİP EDİN!

Sosyal medya kanallarından bizi takip edin indirim ve fırsatları kaçırmayın

ÖDEME YÖNTEMLERİ

 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.