Yükseloğlulları Ezine Peynirleri

Ezine peyniri, Çanakkale'nin ezine ilçesinde üretilerek kendine özgü olan eşsiz lezzete sahiptir. Yükseloğulları yıllardır, en iyi ezine peyniri üretimini doğal ve yüksek kaliteyle gerçekleştirmektedir. Ezine peyniri kahvaltılarda, mezelerde kullanıldığı gibi, hoş ve kremaya benzer yumuşak tadı ile makarnalara yada börek çeşitlerine de eklenmektedir. Yöresel özelliği hem yapısında hem tadında doğal bir şekilde ürettiğimiz ezine peynirleri uygun koşullarda muhafaza edilerek satışa sunulmaktadır.
 

Ezine Peyniri Faydaları

Ezine peynirini, diğer peynirlerden farklı kılan, doğal bitki ortamının bulunduğu Kaz Dağları'nın belirli olan yörelerinde doğal beslenen keçi, koyun ve ineklerin sütlerinden ve bu sütlerin karışımından elde edilmiş olmasıdır. Doğal lezzetini yöredeki doğallıktan almaktadır. Yükseloğulları olarak farklı türde bir çok ezine peyniri üretimini yüksek kalitede gerçekleştirmekteyiz. Keçi ezine peyniri, tam yağlı ve beyaz ile sarı renklerdeki görünümüyle vazgeçilmez gıda ürünüdür. Ezine peynirinin küçük benekli gözenekli muhteşem görünümü ve leziz tadının yanı sıra içinde barındırdığı mineraller ile vitamin kaynağı olmaktadır. Yüksek miktarda  protein kaynağı olup, doğal enerji vermektedir. Ezine peyniri, yüksek oranda A vitamini içermekte olup kemik ve diş sağlığına faydalı olmaktadır.
 

Ezine Peynirinin Saklanması

Ezine peynirinin hem doğal lezzetini hem de yararlarını koruması için güvenli bir şekilde saklamak önemli olmaktadır. Ambalajını çıkarmadan pratik bir şekilde muhafaza edilir. Açık şekilde alınan ezine peynirinin sağlıklı saklanabilmesi için salamura yapılarak paketlenebilir.


 
 

HAKKIMIZDA

  • Yükseloğulları 1953 yılında kurucumuz Mahir Yüksel tarafından eski kaşar peyniri üretimi ile gıda sektörüne ilk adımını atmıştır.

    Daha sonraki dönemlerde ezine peyniri markalaşması oluşmadan beyaz peyniri talepleri doğrultusunda koyun sütü ,keçi sütü ve inek sütü ile (paçal) olarak EZİNE PEYNİRİ üretimine başlanmıştır.
  • BİZİ TAKİP EDİN!

Sosyal medya kanallarından bizi takip edin indirim ve fırsatları kaçırmayın

ÖDEME YÖNTEMLERİ

 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.