Yöresel Lezzetlerde Eşsiz Ezine Peynirleri 

            Her yörenin kendine has iklimi ve bitki örtüsü bulunmaktadır. Buna bağlı olarak da farklı lezzetler ve farklı kültürler oluşmaktadır. İklim koşulları ve bitki örtüsü hem bölgede yetişen tarım ürünlerini hem de hayvansal gıdalara yöreye özgü bir lezzet katmaktadır. Çanakkale Ezine ilçesinde yetişen hayvanlarda tüm besinlerini Kaz Dağı otlaklarından ve ikliminden alıyor. Bu bölgede yetişen bol yağlı ve tohumlu otlaklar da koyun, keçi ve ineklerin sütlerine farklı bir lezzet katmaktadır.
 
            Eşsiz lezzeti ile tanınan Ezine peyniri de bu otlaklarda yetişen hayvanların sütünden elde ediliyor. Hem bölgede hem de tüm ülke genelinde lezzeti ile tanınan bu peynirler sevilerek tüketiliyor. Ezine'ye ait olan bu eşsiz lezzeti tüm ülkenin zenginliği olarak tüketen herkes bu lezzeti unutamıyor. Hem ezine inek peyniri, hem ezine keçi peyniri hem de Ezine koyun peyniri olarak üç farklı çeşidi ile üretiliyor ve tüketiliyor. Son derece lezzetli olan bu peynirleri sofralarda farklı tarifler ile tüketmek mümkün oluyor.
 

 Eşsiz Lezzetler ve Ezine Peynirleri Sizinle

 
            Farklı yörelerin lezzetleri tek bir adreste tüketicilere sunuluyor. Birbiri ile yarışan ancak birbirinin yerini tutamayacak peynir çeşitleri de tüketiciye en sade ve en güzel şekli ile sunuluyor. Ezine peyniri çeşitleri de Kaz Dağları ve Trakya'nın eşsiz lezzetleri olarak tüm sofralarda yerini almaya hazırlanıyor. Son derece lezzetli olan bu peynirler kendine has tadı ve kokusu ile çeşitli tariflerde kullanılıyor.
 
            Bir börek, çörek, kek, krep, pide tarifleri içerisinde muhteşem bir lezzet olarak kullanılıyor. Ancak her kahvaltı sofrasında yer alan ezine peynirleri sütünün alındığı hayvanın adını ön adı olarak alan üç farklı çeşidi ile sunuluyor. Birbirinden güzel olan peynirleri gerçek ve en iyi Ezine Peyniri olarak tüketen herkes tadından vazgeçemiyor. Her yöresel üründe olduğu gibi ezine peyniri çeşitlerinde de oldukça kaliteli, taze ve yerinden temin edilen ürünler kullanıcıya sunuluyor.
 
            Tamah tadına düşkün olan ve yöresel lezzetlerin hasını almak isteyenler için ezine peyniri çeşitleri de en taze ve yöreye has tadı ve de farklı miktar paketleri ile kullanıcıya sunuluyor.
 
 
 
 

HAKKIMIZDA

  • Yükseloğulları 1953 yılında kurucumuz Mahir Yüksel tarafından eski kaşar peyniri üretimi ile gıda sektörüne ilk adımını atmıştır.

    Daha sonraki dönemlerde ezine peyniri markalaşması oluşmadan beyaz peyniri talepleri doğrultusunda koyun sütü ,keçi sütü ve inek sütü ile (paçal) olarak EZİNE PEYNİRİ üretimine başlanmıştır.
  • BİZİ TAKİP EDİN!

Sosyal medya kanallarından bizi takip edin indirim ve fırsatları kaçırmayın

ÖDEME YÖNTEMLERİ

 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.