En İyi Ezine Peyniri

Dünya geneline baktığımızda binlerce peynir çeşidi olduğunu görürüz. Her birinin kendine göre bazı özellikleri var. İşte ezine peyniri de bu peynirlerden biri. Ancak onu diğer peynirlerden ayıran ise yapımı ve mükemmel lezzetidir. Ezine peynirinin ismi Çanakkale'nin Ezine ilçesinden geliyor. 2006 yılında yapılan başvuru sonucunda, patenti alınmış ve o günden sonra bütün Türkiye'de en çok tanınan peynirlerden biri olmuştur.
 
 Yöreden Gelen Lezzeti
 
 Ezine peyniri dünyanın en bol oksijenin bulunduğu bölgede üretilmektedir. Buradaki hayvanların da yeşil alanlarda yaşaması ayrıca peynirin tadını da farklılaştırmaktadır. Nitekim peynirin tadı da sütünün belli bir yöreden gelmiş olmasıdır. Ayrıca üretim aşamasında kullanılan teknikler de peyniri kendine has bir tada ulaştırıyor.
 
 İnek Sütlü Ezine Peyniri
 
 Ezine peynirinin koyun, keçi ve inek sütünden yapılma çeşitleri bulunmaktadır. Elbette bunlar ayrı şekillerde satılıyor. Fakat ezine peynirinin en çok talep göreni, inek sütünden olan peyniridir. Yağlı ve kendine has tadıyla ezine inek peynirinin dışında, diğerlerine de büyük oranda talep bulunmaktadır.
 
 En İyi Ezine Peyniri
 
 Ezine peyniri ülkemizde en çok bilinen peynirlerin başında gelir. Fakat ne yazık ki bazen beyaz peynirle karıştırılmaktadır. Ancak ezine peynirinin kendine has sert bir yapısı bulunmaktadır. Elbette bu durumda en iyi ezine peynirini bulmak için bu sertliği görmek, tadına bakmak pek mümkün olmadığı için, güvenilir bir yerden almak şart oluyor. Kaliteli ve yöresine özgü peyniri bulabilmek için araştırma yapmak ve referans almak önemli bir konudur.

EZİNE PEYNİRİ
 

HAKKIMIZDA

  • Yükseloğulları 1953 yılında kurucumuz Mahir Yüksel tarafından eski kaşar peyniri üretimi ile gıda sektörüne ilk adımını atmıştır.

    Daha sonraki dönemlerde ezine peyniri markalaşması oluşmadan beyaz peyniri talepleri doğrultusunda koyun sütü ,keçi sütü ve inek sütü ile (paçal) olarak EZİNE PEYNİRİ üretimine başlanmıştır.
  • BİZİ TAKİP EDİN!

Sosyal medya kanallarından bizi takip edin indirim ve fırsatları kaçırmayın

ÖDEME YÖNTEMLERİ

 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.