Ezine Peyniri

İsmini Çanakkale'nin Ezine ilçesinden alan Ezine peyniri, bölgede yetişen koyun, keçi ve inek sütünün karıştırılmasıyla ve salamura edilerek üretilmektedir. Farklı bir lezzete sahip olan bu peynir, yağlı ve kremayı andıran aromalı bir tada sahiptir.  Tam beyaz görünüme sahip olmayan bu peynir, küçük gözenekleri olan ve hafif katı özelliğe sahip bir yapıdadır.
 

Sağlıklı Ve Lezzetli Ezine Peyniri

Ülkemizde en çok sevilen kahvaltı çeşitlerinden olan bu peynir, ayrıca yemeklerinde aranan lezzetlerinden biridir.  Anne sütüne en yakın olan keçi Ezine peyniri başta olmak üzere bu peynir çeşidi; kalp, kemik erimesi, tansiyon gibi pek çok hastalığa iyi gelmektedir. Doğal maya kullanılarak ve salamura edilerek üretilen bu peynir, özel üretim teknikleri ile üretilmektedir. Firmamız da yıllardır  peynir üretimi sektöründe faaliyetlerine çağın gereklerine riayet ederek devam etmektedir. Bölgenin avantajlarından yararlanarak doğal üretim teknikleri ile üretim yapan firmamız, her zaman en iyi Ezine’yi üretmek için çalışmalarına devam etmektedir.
 

Ezine Peyniri Genel Özellikleri

En iyi Ezine peyniri, üretme adına faaliyetlerine devam eden firmamız, beyaz peynir üretim standartlarına uygun olarak deneyimli kadrosu ile birlikte üretim yapmaktadır. Kaz Dağları’nın eşsiz bitki örtüsü sayesinde kaliteli sütlerden üretim yapan firmamız, kaliteli ve güvenli peynir ürünlerinin ve daha birçok çeşit gıda ürünün üretimini gerçekleşmektedir. Eğer siz de farklı aromalara sahip olan bir peynir arayışı içerisindeyseniz peynirlerimizi tatmadan karar vermemelisiniz.

HAKKIMIZDA

  • Yükseloğulları 1953 yılında kurucumuz Mahir Yüksel tarafından eski kaşar peyniri üretimi ile gıda sektörüne ilk adımını atmıştır.

    Daha sonraki dönemlerde ezine peyniri markalaşması oluşmadan beyaz peyniri talepleri doğrultusunda koyun sütü ,keçi sütü ve inek sütü ile (paçal) olarak EZİNE PEYNİRİ üretimine başlanmıştır.
  • BİZİ TAKİP EDİN!

Sosyal medya kanallarından bizi takip edin indirim ve fırsatları kaçırmayın

ÖDEME YÖNTEMLERİ

 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.