Sağlık İçin Ezine Peyniri


Kahvaltıda ve böreklerde sıkça kullanılan ezine peynirleri sağlıklı olması nedeniyle özellikle çocuklara her gün yedirilen değerli besin kaynaklarından.
 
 Ezine peynirleri yıllardır sofraları süsleyen en sağlıklı peynir türlerindendir. En önemli özelliği ise sağlıklı oluşu ve lezzetidir. Sağlıklı olan şeylerin çok lezzetli olmadığı kabul edilirse ezine peyniri bu algıyı yıkan en değerli besin kaynağıdır. Ezine peynirlerinin lezzeti üretimi elde edilen hayvanların yetiştirilme şeklinden gelir. Tam yağlı olan bu peynir türü böreklere de ayrı bir lezzet katmaktadır.
 

 Ezine Peynirinin Farkı

 
 Türkiye'de çok fazla peynir tüketilir. Peynir severek tüketilen gıda maddelerinin başında gelir. Ezine peynirleri ise diğer peynir çeşitleri arasında en çok tüketilen peynirler arasındadır. Ezine peynirleri delikli olur. Sarı bir rengi olan peynirin lezzeti belirgindir. Ezine peynirleri de diğer peynirler gibi buzdolabında muhafaza edilir ve en iyi saklama koşulu kesinlikle açık şekilde bırakılmamasıdır, en iyi ezine peyniri saklama şekli budur diyebiliriz.
 

 Ezine Peyniri Lezzetini Nereden Alır?

 
 Hayvanların doğal ortamda yedikleri otların lezzeti direk olarak süte ve elde edilen ezine peynirine geçmektedir. Bölgede yetişen hayvanlar her zaman doğal ürünlerle beslenir ve bu lezzet o nedenle yıllardan bu yana bozulmadan günümüze kadar gelmiştir. Bölgede yetişen koyun, keçi ve inek sütünün lezzeti ezine peynirine direk olarak geçer. Bu lezzette yapım aşamasın da gösterilen özen ve temizlik de oldukça önemlidir.
 
 
 

HAKKIMIZDA

  • Yükseloğulları 1953 yılında kurucumuz Mahir Yüksel tarafından eski kaşar peyniri üretimi ile gıda sektörüne ilk adımını atmıştır.

    Daha sonraki dönemlerde ezine peyniri markalaşması oluşmadan beyaz peyniri talepleri doğrultusunda koyun sütü ,keçi sütü ve inek sütü ile (paçal) olarak EZİNE PEYNİRİ üretimine başlanmıştır.
  • BİZİ TAKİP EDİN!

Sosyal medya kanallarından bizi takip edin indirim ve fırsatları kaçırmayın

ÖDEME YÖNTEMLERİ

 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.