Kahvaltılıkların vazgeçilmezi peynir çok fazla çeşitlilikteki tat, aroma, şekil ve yapıya sahip fermente süt ürünleri için kullanılan genel bir isimdir. Dünyanın birçok bölgesinde yüzlerce farklı tatta peynir çeşidi üretilmektedir.

 

 Kaz Dağlarından Gelen Tat Ezine Peyniri

 
 Bu farklı peynir tatları arasında en çarpıcı olanı ise ülkemizde üretilen ezine peyniri olarak göze çarpar, damakta hoş bir tat bırakır.
 
 Ezine, Çanakkale İlinin bir ilçesidir. İsmini bu bölgeden alan peynir ise tam yağlı, salamurada olgunlaştırılan beyaz peynir standardına uygun olarak üretilir ve tüketiciye sunulur. Bu noktada fark yaratan ise peynirin üretiminde kullanılan sütün tek bir yöreden sağlanmasıdır.
 

 Sütün Yarattığı Fark Ezine Peynirinde

 
 Kaz Dağlarının Kuzey ve Batı bölgesinde yer alan Ezine, Ayvacık, Bayramiç ilçelerinin tamamı ile bölgede bulunan Çan ve Merkez ilçelerine bağlı bazı köyleri de kapsayan yörede üretilmektedir. Bu bölgede beslenen büyük baş ve küçükbaş hayvanlardan elde edilen sütlerin mevsimlere göre belirlenen oranlarda karıştırılması ile elde edilmektedir.
 
 Bu noktada bölgenin hava koşulları, bitki örtüsü, otlak alanlarının çok iyi olması sonucu burada yetiştirilen koyunlar, keçiler ve ineklerden son derece kaliteli süt sağlanmaktadır. Bu şekilde elde edilen en iyi ezine peyniri tüketiciye sunulmaktadır.
 
 Sağlanan bu sütlerde elbette peynirin kalitesinde, tadında, aromasındaki farkı ortaya koymaktadır. Yıllardan beridir tüketici tarafından da vazgeçilmez bir peynir olarak kabul görür. Belki de sütün gelebileceği en güzel kıvam ezine peyniridir.


 
 
 

HAKKIMIZDA

  • Yükseloğulları 1953 yılında kurucumuz Mahir Yüksel tarafından eski kaşar peyniri üretimi ile gıda sektörüne ilk adımını atmıştır.

    Daha sonraki dönemlerde ezine peyniri markalaşması oluşmadan beyaz peyniri talepleri doğrultusunda koyun sütü ,keçi sütü ve inek sütü ile (paçal) olarak EZİNE PEYNİRİ üretimine başlanmıştır.
  • BİZİ TAKİP EDİN!

Sosyal medya kanallarından bizi takip edin indirim ve fırsatları kaçırmayın

ÖDEME YÖNTEMLERİ

 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.