Ezine Peyniri


Ezine peyniri, yüksek protein içeriğine sahip peynir türlerinden biridir. Ülkemizin en özel beyaz peynirleri arasında yer alan ezine peyniri yöresel bir üründür. Peynirimiz; içinde bulunan besin ögeleri sayesinde küçükten büyüğe her yaş grubunun tüketebileceği gıdalar arasındadır. A vitamini, Kalsiyum (Ca), Fosfor (P) ve Çinko (Zn) mineralleriyle de zengin olan en iyi ezine peyniri, firmamız tarafından siz değerli tüketicilerimiz için üretilmektedir. Ülkemizin çeşitli bölgelerinde otlayarak süt verimi sağlayan inek, keçi ve koyun ile lezzetimizde fark yaratmaktadır. Üretim amaçlı kullandığımız sütün kalitesi, çalışanlarımızın üretim ortamındaki titizliği ve üretim ortamımızın temizliği peynir ürünümüz için çok önemlidir.
 

Keçi Ezine Peyniri


Keçi sütü, anne sütüne en yakın besin içeriğine sahip olan süttür. Keçi sütünün inek sütünden farkı; süt şekeri dediğimiz laktoz miktarının daha düşük olmasıdır. Bu sebeple sindirimi en rahat peynir keçi ezine peyniri diyebiliriz. Ayrıca keçi sütü, inek sütünün içerdiği amino asit, vitamin ve mineral değerlerinden çok daha yüksek orana sahiptir. Laktoz toleransı mümkün olmayan tüketicilerimizin keçi sütü ile üretilmiş ürünümüzü tüketmesini tavsiye ederiz. Birçok hastalık için şifa olan keçi sütünden üretilmiş beyaz peynirimiz, kanser hastaları için de önerilmektedir. Daima besleyici özelliğiyle ön plana çıkan keçi ezine peynirimiz için gıda güvencesi vermekteyiz. 1953 yılından beri severek ürettiğimiz ürünler ile sofralarınıza konuk olmak bizi gururlandırmaktadır. Bizim mutluluğumuz sizin memnuniyetinizdir.

 

HAKKIMIZDA

  • Yükseloğulları 1953 yılında kurucumuz Mahir Yüksel tarafından eski kaşar peyniri üretimi ile gıda sektörüne ilk adımını atmıştır.

    Daha sonraki dönemlerde ezine peyniri markalaşması oluşmadan beyaz peyniri talepleri doğrultusunda koyun sütü ,keçi sütü ve inek sütü ile (paçal) olarak EZİNE PEYNİRİ üretimine başlanmıştır.
  • BİZİ TAKİP EDİN!

Sosyal medya kanallarından bizi takip edin indirim ve fırsatları kaçırmayın

ÖDEME YÖNTEMLERİ

 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.