Kahvaltının Vazgeçilmezi Ezine Peyniri


            Hayatımızın vazgeçilmezleri arasında yer alan kahvaltı günlük yaşantımıza, sağlıklı beslenmemize ve vücudun dinç kalabilmesi için çok ama çok önemli olan bir öğün çeşididir. Kahvaltı sofrasının da bazı vazgeçilmez ürünleri bulunmaktadır. Bu ürünlerin en çok tüketilenleri arasında yer alan ise peynirdir.
 

 Peynirin Zengin İçeriği

 
            Peynirin günlük yaşantımızda yeri ve önemi çok önemlidir. Peynir, herkes tarafından çok sevilen ve oldukça fazla tüketilen besin kaynaklarından bir tanesidir. Peynirler insan sağlığı açısından da çok önemli ve etkilidir. İçerisinde bulunan mineral ve vitamin kaynakları insan için çok faydalı olmaktadır. A, C, D, E ve K vitaminlerini barındırmakla birlikte en fazla A vitamini içermektedir. Organizma sağlığı için ise B12 ve B16 vitaminlerini içerisinde bulundurmaktadır.
 

 Lezzetin Adı Ezine Peyniri

 
            Peynirler vitaminlerin yanı sıra kalsiyum, magnezyum, potasyum, fosfor, niasin, folat, sodyum, çinko, florür açısından da oldukça zengin içeriğe sahiptir. Özellikle kemik güçlenmesin de çok etkili olan peynir, kansere karşı dirençte ve zihin ve beyin sağlığını koruma gibi işlevleri de bulunmaktadır. Peynirin birçok çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan birisi de ezine peyniri çeşididir. Bu peynir, doğal su kaynakları ve bitki örtüsü ile beslenen keçilerin, koyunların ve ineklerin sütlerinden elde edilmektedir.
 
            Üstün lezzeti ile ve damakta bıraktığı tat ile asla vazgeçemeyeceğiniz bu peynir çok yararlıdır. Ezine elde edilirken %40 keçi sütünden, %45-55 arası koyun sütünden ve ise inek sütünden üretilmektedir. Çanakkale bölgesinin Ezine ilçesinde üretilmiştir ve ismini de buradan almaktadır.
 

 Ezine Peynirinin Faydaları

 
            Ezine koyun peyniri yoğun lezzeti ve damakta bıraktığı kremamsı tadı ile çok tercih edilen ve sevilen bir peynirdir. Ayrıca bu peynirler vücuda enerji verir. Sindirimi oldukça kolay olup hafıza kaybını önlemektedir. Bağışıklık sisteminin güçlenmesinde müthiş bir etkisi bulunmaktadır. Kemik erimesi gibi problemlerin önüne geçip dişlerin korunmasında çok önemli rol oynamaktadır. Hatta saç kaybının yaşanmasının bile önüne geçip görme kaybını önlemektedir. Kaliteli ve katkısız en iyi ezine peyniri arıyorsanız Çanakkale Ezine bölgesinde üretilenlerden tercih etmeniz gerekmektedir. Bu bölgede nefis ve lezzetli Ezine peynirlerinin tadını çıkartabilirsiniz.
 

 
 

HAKKIMIZDA

  • Yükseloğulları 1953 yılında kurucumuz Mahir Yüksel tarafından eski kaşar peyniri üretimi ile gıda sektörüne ilk adımını atmıştır.

    Daha sonraki dönemlerde ezine peyniri markalaşması oluşmadan beyaz peyniri talepleri doğrultusunda koyun sütü ,keçi sütü ve inek sütü ile (paçal) olarak EZİNE PEYNİRİ üretimine başlanmıştır.
  • BİZİ TAKİP EDİN!

Sosyal medya kanallarından bizi takip edin indirim ve fırsatları kaçırmayın

ÖDEME YÖNTEMLERİ

 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.