Ezine Peyniri

Çanakkale bölgesinin Ezine ilçesinde üretimi gerçekleştirilen ve adını yine üretildiği bu ilçeden alan ezine peyniri, oldukça sağlıklı ve çok lezzetli bir peynir türüdür. Kahvaltı sofralarının vazgeçilmezi olan peynir çeşitleri arasından, ezine peynirleri farklı türlerde üretilebilmektedir. Yükseloğulları firması olarak koyun, keçi ve inek sütünden ürettiğimiz bu peynirin, bölgenin aromalı ve sağlıklı otları ile beslenen hayvanların sütünden yapıldığı için farklı bir tadı vardır. Ayrıca diğer peynir türlerine göre daha sağlıklı ve ekonomiktir.
 

Ezine Peyniri Üretimi ve Tüketilmesi

Firmamız bünyesinde üretimi gerçekleşen ezine peyniri, doğal ve pastörizasyon işlemi uygulanmış sütlerden elde edilmektedir. Yükseloğulları olarak, üretimi tamamlanan peynirlerin en az 6 ay ile 1 yıl arasında olgunlaşması ve bundan sonra tüketilmesi önermekteyiz. En iyi ezine peyniri ancak bu şekilde bir olgunlaşma sürecinden sonra elde edilebilir. Bu sayede peynirin kalitesi ve lezzeti artmaktadır.
Bölgeden hijyenik şekilde toplanan sütler soğutma tanklarında depolanarak tanklar vasıtası ile fabrikalara taşınmaktadır. Her ezine peynirinin kendine has dokusu ve lezzeti söz konusudur. Yükseloğulları peynirleri arasından en sevilenlerden biri olan keçi ezine peyniri, yumuşak ve gözenekli dokusu, keçi sütünün kokusu ve keskin lezzeti ile damakta eşsiz bir tat bırakmaktadır. Ayrıca bu peynirler firmamızda tam yağlı ve %100 doğal bir şekilde üretilmektedir.
 

Ezine Peynirlerinin Saklama Koşulları

Yükseloğulları süt ürünleri firması olarak ezine peynirleri için peynir bıçağı kullanmasını ve düzgün kesim gerçekleştirebilmek için bıçağın ısıtılması önermekteyiz. Oldukça uzun ömürlü olan peynirlerimizin tüketilmeyecekleri durumlarda ambalajında saklanması gerekmektedir. 

HAKKIMIZDA

  • Yükseloğulları 1953 yılında kurucumuz Mahir Yüksel tarafından eski kaşar peyniri üretimi ile gıda sektörüne ilk adımını atmıştır.

    Daha sonraki dönemlerde ezine peyniri markalaşması oluşmadan beyaz peyniri talepleri doğrultusunda koyun sütü ,keçi sütü ve inek sütü ile (paçal) olarak EZİNE PEYNİRİ üretimine başlanmıştır.
  • BİZİ TAKİP EDİN!

Sosyal medya kanallarından bizi takip edin indirim ve fırsatları kaçırmayın

ÖDEME YÖNTEMLERİ

 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.