Ezine Peyniri Tüketmenin Faydaları

 
            Öncelikli olarak ezine koyun peyniri tamamen doğal bir peynirdir. Üretiminden dağıtımına kadar geçen aşamalarda herhangi bir tatlandırıcı, herhangi bir ek gıda söz konusu olamaz. Bazı peynirlerde bulunan ve doğal olmayan ek maddeler bu özel peynirin içinde bulunmaz. Böylece ilk faydası olarak hem sağlıklı hem de lezzetli sofraların baş öznesi olmak gösterilebilir. Çocuklarda iştah açıcı bir özelliği de bulunuyor.
 
            Kahvaltı etmek istemeyen çocuklara ezine peyniri tattırıldığında birçok çocukta fiziksel olarak iştah artışı saptandığı gözlemleniyor. Bunun yanı sıra içerisinde yüksek oranda bulunan protein de birçok sağlık ölçeklerini en lezzetli şekilde yerine getirmekte. Protein deposu olan ezine peynirleri bu açıdan da tam bir enerji kaynağı. Sabahları tüketildiği takdirde tüm güne yayılacak şekilde enerji veriyor. Aynı zamanda tam bir kalsiyum deposu olan bu peynirler, kemiklerin gelişmesinde de etkin bir rol oynuyor.
 
            Gelişim çağında olan çocuklara bol bol bu peynirlerden yedirilmesi beslenme uzmanları ve diyetisyenler tarafından tavsiye ediliyor. Kalsiyum aynı zamanda diş sağlığında da oldukça önemli bir rol oynuyor. Dişlerin daha beyaz, diş etlerinin daha canlı görünmesi için ideal bir peynir olan ezine peynirleri ağız yaralarının oluşmasına da doğrudan doğruya engel oluyor.
 

 Ezine Peyniri Tüketme Seçenekleri

 
            Peynir kahvaltıların vazgeçilmez öğünü. Domates sebzesinin yanında çok iyi gittiği gibi kahvaltıların olmazsa olmaz bir diğer ürünü olan zeytin ile birlikte de öğünleri taçlandırıyor. Çok acıkanlar ve diyette olanlar da yağsız olan versiyonlarını da öğün aralarında ekmeksiz bir şekilde tüketebilirler. Bununla birlikte hamur işlerinin yanında, gözlemelerin içinde oldukça iyi bir lezzet alternatifi sunmaya devam ezine peynirleri karpuz, kavun gibi yaz meyvelerinin yanında da ilk istenen ürünler arasında bulunuyor.
 

 Ezine Peyniri Nerelerden Alınabilir

 
            Çeşitli marketlerden, kahvaltılık ürün satan mağazalardan ve mandıralardan satın alınabilen peynirlere artık interneti etkin bir şekilde kullanarak da sahip olunabiliyor. İnternet satış noktalarında özel ambalajları ve kutuları ile birlikte en iyi ezine peyniri seçeneklerini değerlendirmek mümkün. İsteyenler kilo ile isteyenler teneke ile bu özel peynirlerin siparişini vererek çok kısa sürede siparişlerine ulaşabilirler.
 
 
 

HAKKIMIZDA

  • Yükseloğulları 1953 yılında kurucumuz Mahir Yüksel tarafından eski kaşar peyniri üretimi ile gıda sektörüne ilk adımını atmıştır.

    Daha sonraki dönemlerde ezine peyniri markalaşması oluşmadan beyaz peyniri talepleri doğrultusunda koyun sütü ,keçi sütü ve inek sütü ile (paçal) olarak EZİNE PEYNİRİ üretimine başlanmıştır.
  • BİZİ TAKİP EDİN!

Sosyal medya kanallarından bizi takip edin indirim ve fırsatları kaçırmayın

ÖDEME YÖNTEMLERİ

 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.