Ezine Peyniri Saklama Koşulları

 
            Her peynir gibi en iyi ezine peyniri için de belli başlı saklama koşulları bulunmakta. Buna riayet eden tüketiciler çok daha uzun ömürlü olarak bu özel peynirleri herhangi bir bozulmaya uğramadan yemekteler. Her peynirde olduğu gibi bu doğal peynir de oda sıcaklığında tutulmalı. En iyi saklama ve muhafaza etme yeri olarak buzdolabı gösterilmekte. Bununla birlikte peynirler uzun süreli olarak buzdolabında tutulduğu sürece tüketime her daim açıktır. Teneke ezine koyun peyniri satın alınmış olunsa bile sağlıklı ve doğal bir şekilde rahatlıkla tüketilebilir.
 
 Ezine Peyniri Çocuklara Faydaları
 
            Çocuklarının gelişimini ve sağlığını önemseyen her anne baba onlara peynir yeme alışkanlığı kazandırmalıdır. Günümüzde sandviçlerin, tostların ve poğaçaların içine konulan peynirler bu sağlıklı lezzeti verememektedir. Ancak evde hazırlanan ve bu peynirlerin kullanılarak meydana getirilen gıdalar çocukların beslenme çantalarında dahi yer alabilir. Bunun dışında çocuklara kesinlikle diş sağlığı açısından çok fayda sağlamaktadır. Süt dişlerinden ana dişlere geçme evresinde olan çocuklara özellikle yedirilmeli. Böylece dişler çok daha güçlü ve sağlıklı bir biçimde çıkacaktır. Bununla birlikte ezine peyniri kemik gelişimi konusunda da öncü bir rol oynar. İçerisinde bulunan bol miktar kalsiyum sayesinde özellikle çocukların kemik gelişimlerine doğrudan olumlu bir şekilde etki eder.
 
 Ezine Peyniri Yetişkinlere Faydaları
 
            Tam bir mineral deposu olan bu peynirler her şeyden önce yetişkinlerin damak zevkine uygundur. Sofralarda, özellikle kahvaltı öğünlerinde diğer peynirlerden ayıran doğal bir lezzeti ve doyurucu bir özelliği vardır. Aynı zamanda tokluk hissi vererek tüm gün beden tarafından istenen enerjinin vücuda daha rahat ve hızlı bir şekilde girmesini sağlar. Bununla birlikte öğün atıştırmalarında da her zaman tercih edilen bir üründür. Domates, karpuz, kavun ve üzüm gibi yaz meyvelerinin ve sebzelerinin yanında her zaman için çok iyi gider.
 
 Ezine Peyniri Nerelerden Alınabilir?
 
            Ezine peynirleri günümüzde en fazla surette internet satış noktalarından sipariş edilmekte ve satın alınmakta. Bunun en büyük nedenlerinden en önemlisi ise çok daha ekonomik olması. Kilo ve teneke ile satılan peynirler uzun ömürlü olarak tüketilmekte.
 
 
 

HAKKIMIZDA

  • Yükseloğulları 1953 yılında kurucumuz Mahir Yüksel tarafından eski kaşar peyniri üretimi ile gıda sektörüne ilk adımını atmıştır.

    Daha sonraki dönemlerde ezine peyniri markalaşması oluşmadan beyaz peyniri talepleri doğrultusunda koyun sütü ,keçi sütü ve inek sütü ile (paçal) olarak EZİNE PEYNİRİ üretimine başlanmıştır.
  • BİZİ TAKİP EDİN!

Sosyal medya kanallarından bizi takip edin indirim ve fırsatları kaçırmayın

ÖDEME YÖNTEMLERİ

 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.