Ezine Peyniri Özellikleri Ve Faydaları


Yiyenlerin benzersiz bir lezzet olarak tanımladığı ezine peyniri inek ve keçilerden imal edilmektedir. Küçük gözeneklerden oluşan bir yapıya sahiptir. Marketlerde, sanal mağazalarda ve mandıralarda aktif olarak satışı yapılmaktadır.
 

 Ezine Peyniri ve Tüketim Alanları

 
 Kahvaltıların vazgeçilmezi olan en iyi ezine peyniri aynı zamanda börek ve benzeri hamur işlerinin içlerinde de kullanılmaktadır. Her daim doğal bir lezzeti bulunan bu peynirler özel ambalajlarında muhafaza edilmektedir. Son tüketim tarihleri altı ay ile bir yıl arasında değişmektedir. Buz dolaplarında ve serin yerlerde saklanması öneriliyor.
 

 Ezine Peynirleri ve İnsan Sağlığına Faydaları

 
 Katkısız olarak imal edilen ezine peynirlerinin insan sağlığına doğrudan ve dolaylı olarak birçok faydası bulunmaktadır. Özellikle çocukların tüketiminde kemik sağlığının gelişiminde önemli rol oynar. Dişlerin çok daha dayanıklı ve beyaz olmasını sağlar. Açlığı bastırması nedeniyle sadece kahvaltılarda değil öğün aralarında da tüketilebilir.
 
 Diğer peynirlere oranla çok daha az yağlı olması özellikle diyet yapan kişilerin sıklıkla bu peyniri yemelerini sağlamıştır. Yediden yetmişe herkesin bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Kışın tüketildiği takdirde nezle, grip ve sinüzit gibi kış hastalıklarına karşı ekstra koruma sağlar. Aminoasit bakımından da oldukça doyurucu bir peynir çeşididir.
 
 Zeka gelişiminde önemli bir rol oynaması nedeniyle okul çağındaki çocuklarda tost ve sandviç arası olarak tüketilebilir. Sindirimi son derece kolaydır. Bu nedenle hazım problemi yaşayan kişiler de bu peynirden istedikleri kadar yiyebilir. Dikkat eksikliği yaşayan kişiler de ezine peynirlerinden tüketerek bu alandaki eksiklerini kapatabilirler.
 
 

HAKKIMIZDA

  • Yükseloğulları 1953 yılında kurucumuz Mahir Yüksel tarafından eski kaşar peyniri üretimi ile gıda sektörüne ilk adımını atmıştır.

    Daha sonraki dönemlerde ezine peyniri markalaşması oluşmadan beyaz peyniri talepleri doğrultusunda koyun sütü ,keçi sütü ve inek sütü ile (paçal) olarak EZİNE PEYNİRİ üretimine başlanmıştır.
  • BİZİ TAKİP EDİN!

Sosyal medya kanallarından bizi takip edin indirim ve fırsatları kaçırmayın

ÖDEME YÖNTEMLERİ

 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.