Ezine Peyniri Neden Tüketilmeli?


Ezine peyniri yöresel bir peynir olarak ortaya çıkmasının ardından özel lezzeti ile tüm Türkiye tarafından beğenilerek tüketilmeye başlanmıştır. Çanakkale’nin Ezine ilçesinde üretilen bu peynirin tüketilmesinin çok sayıda faydası bulunuyor. Peyniri faydalı yapan özellikleri arasında üretiminde kullanılan sütlerin yağlı ve besleyici olmaları yer alıyor. Bu peynirin üretilmesinde kullanılan sütler Kaz Dağlarında beslenen hayvanlardan alınmaktadır.
İnek, koyun ve keçi sütlerinden yapılan peynir çocuklar ve yetişkinleri için çok sayıda faydası ile kahvaltılarda mutlaka yenmesi gerekiyor. Çocukların zeka gelişimine katkı sağlayan peynir kemik ve diş sağlığının korunmasında da etkili oluyor. A vitamini bulunan peynirde ayrıca trans yağlar da kesinlikle bulunmuyor. Yükseloğulları firmamız peynirlerini doğal yöntemlerle kaliteden ödün verilmeden üretmektedir.
 

Kaliteli Ezine Peyniri Nasıl Anlaşılır?


Ezine peyniri kalitesi nasıl anlaşılır incelendiğinde öncelikle peynirin üretim yerinin Çanakkale’nin Ezine ilçesi olmasına dikkat edilmelidir. Peynirin özel lezzetini o yörenin inek, koyun ve keçilerinin sütlerinin kullanılması sağlamaktadır. Bu peynir gözenekli bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda süt beyazı değil hafif sarıya dönen bir rengi bulunmaktadır. Genellikle orta sertlikte olan peynir farklı damak zevklerine hitap etmesi için sert ve biraz yumuşak olarak da üretiliyor. Kaliteli peynir almak istediğinizde şu özellikleri olmasına dikkat etmelisiniz.
  • Hafif gözenekli yapısı olmalıdır
  • Ezine ve Çanakkale çevresinde üretilmiş olması gerekir
  • Ambalajlı olmalı ve ambalajın üzerinde içindekiler mutlaka belirtilmelidir

Ezine Peyniri Muhafaza Etme Yöntemleri


Ezine peyniri çok sevilmekte ve sadece kahvaltılarda değil ayrıca makarna ve böreklerde de kullanılmaktadır. Çok sevilen peynir kalıplar halinde satın alınabiliyor. Kalıbın tümünü bir kerede tüketilmediğinden kalan bölüm ambalajının içinde saklanabilir. Peynirin bozulmaması için hava almamasına dikkat ederek buzdolabında saklayabilirsiniz. Açık olarak alınan peynir de saklama poşetine koyulmalı ve buzdolabına öyle yerleştirilmelidir.
Ezine peyniri damak tatlarına hitap etmekte ve sürekli tüketilmek istenmektedir. Bu şekilde sevilmesini tam yağlı olan sütü sağlamaktadır. Yükseloğulları firmamız peynirin üretimi sırasında sütlerin yağını kesinlikle almamaktadır. Bu sayede peynirin lezzetinde azalma olmuyor. Gerçek Ezine peyniri yemek için firmamızdan sipariş verebilirsiniz. Taze üretilen peynirlerimiz uzun süre dayanmakta ve keyifle tüketilmektedir.

HAKKIMIZDA

  • Yükseloğulları 1953 yılında kurucumuz Mahir Yüksel tarafından eski kaşar peyniri üretimi ile gıda sektörüne ilk adımını atmıştır.

    Daha sonraki dönemlerde ezine peyniri markalaşması oluşmadan beyaz peyniri talepleri doğrultusunda koyun sütü ,keçi sütü ve inek sütü ile (paçal) olarak EZİNE PEYNİRİ üretimine başlanmıştır.
  • BİZİ TAKİP EDİN!

Sosyal medya kanallarından bizi takip edin indirim ve fırsatları kaçırmayın

ÖDEME YÖNTEMLERİ

 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.