Ezine Peyniri Faydaları Nelerdir?

Ezine peyniri faydaları saymakla bitmez bir yiyecek olarak dikkatleri çekiyor. Peynirin çok faydalı olmasını sağlayan en önemli özelliği sütünden yararlanılan hayvanların Kaz dağlarında yetişen özel otları yiyor olmalarıdır. Son derece besleyici olan bu sütlerin yağı ve özü ayrıştırılmadan peynir üretilmektedir. Yükseloğulları firmamız tarafından organik olarak üretilen peynirin faydaları arasında şunlar bulunuyor.
  • İçinde yüksek oranda protein bulunur ve vücudun ihtiyaç duyduğu proteini karşılar.
  • Kemik ve diş sağlığını korumakta etkilidir.
  • Peynir içinde trans yağ bulunmadığından vücudun kolesterol dengesini sağlar.
  • Bağışıklık sistemini güçlenmesini sağlayan A vitamini peynirde yüksek oranda bulunur.
  • Hafızayı güçlendirir ve yaş alındıkça ortaya çıkma ihtimali olan Alzheimer hastalığını önler.
  • Saçların güçlenmesini sağlar ve saç dökülmesi sorununun önüne geçer.

Ezine Peyniri Hangi Yörenin?

Ezine peyniri hangi yörenin araştırması yapıldığında ise cevabın peynirin adında gizli olduğu görülmektedir. Çanakkale’nin Ezine ilçesinde üretilmektedir. Peynir doğal yöntemlerle salamura yöntemi ile üretilmektedir. Çanakkale Ezine peynirinin lezzetinin oldukça güzel olması ile ünü tüm ülkeye yayılmıştır. Kahvaltılarda tüketilen peynir ayrıca börek ve makarnalarda da özel bir tat oluşmasını sağlamaktadır.
Firmamız bu peyniri hijyene önem verilen tesislerinde doğal yöntemlerle üretmektedir. Peynirimizin üretiminde sadece Kaz dağlarında beslenen hayvanların sütleri kullanılıyor. Ezine peyniri yağlı bir peynir türüdür. Firmamız da kesinlikle sütün yağını almadan üretimini gerçekleştirmektedir. Türkiye’nin her noktasında kaliteli Ezine peynirinin tüketilmesini sağlamaktayız.

Ezine Peyniri Kalitesi Nasıl Anlaşılır?

Ezine peyniri gördüğü ilgi ile yöresel bir lezzet olmaktan çıkmıştır. Bunun yanında Çanakkale bölgesinin dışında üretilmesi aslında uygun özellikte süt bulunamayacağından mümkün değildir. Piyasada bulunan her peynirin Ezine’de üretilmiş olması mümkün değildir. Kaliteden ödün vermeyen firmamız peynirlerini özel yöntemlerle ambalajlamaktadır. Hava almayan peynirler uzun süre dayanmaktadır.
Ezine peyniri sarıya çalan beyaz renktedir. Aynı zamanda hafif gözenekli yapısı ile diğer peynir türlerinden ayrılmaktadır. İnek, koyun ve keçi sütünden üç farklı çeşitte üretilen peynir sert, orta sert ve biraz yumuşak olarak da üretiliyor. Bu şekilde farklı damak zevklerine hitap etmeyi başarıyor. Kaliteli Ezine peyniri yemek için firmamızdan hemen sipariş verebilirsiniz.


 

HAKKIMIZDA

  • Yükseloğulları 1953 yılında kurucumuz Mahir Yüksel tarafından eski kaşar peyniri üretimi ile gıda sektörüne ilk adımını atmıştır.

    Daha sonraki dönemlerde ezine peyniri markalaşması oluşmadan beyaz peyniri talepleri doğrultusunda koyun sütü ,keçi sütü ve inek sütü ile (paçal) olarak EZİNE PEYNİRİ üretimine başlanmıştır.
  • BİZİ TAKİP EDİN!

Sosyal medya kanallarından bizi takip edin indirim ve fırsatları kaçırmayın

ÖDEME YÖNTEMLERİ

 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.