Ezine Peyniri Hakkında Merak Edilenler


Yükseloğulları peynircilik süt ve süt ürünleri konusunda uzmanlaşmış bir kuruluştur. Özellikle yöresel bir süt ürünü olan ezine peynir çeşitlerinin en kalitesi ve en lezzetlileri mağazamızda satışa sunulmaktadır. Ayrıca isterseniz ''www.yukselogulları.com'' internet sitesinden de satın alınabilmektedir. Seçtiğiniz ürünler evinize kargo ile gönderilebilmektedir. Kaliteli alışverişin keyfini böylece evinizden de yaşayabilirsiniz.
Bilindiği gibi en iyi ezine peyniri Çanakkale'nin Ezine, Bayramiç ve Ayvacık ilçelerinin tamamında ve bazı diğer yörelerinde üretilmektedir. Satışa sunulan ezine peynirlerinin  tamamı buralarda üretilmiş olan süt ürünleridir. Diğer beyaz peynirlerden farklılığı sütün kalitesi ve üretimindeki değişik tekniklerden kaynaklanmaktadır. Kaz dağlarının muhteşem bitki örtüsü ile beslenen süt hayvanlarının bu kaliteyi yaratmada önemi çok büyüktür. Ayrıca ezine peyniri üretiminde starter enzimler kullanılmamaktadır. Peynirdeki lezzet farkı ve renk değişikliği bu teknikten kaynaklanmaktadır.
 

Ezine Peynirinin Faydaları

İçeriğindeki yüksek protein, kalsiyum ve fosfor vücudun pek çok organı için çok faydalıdır. Keçi Ezine peyniri çeşidinde bu oranlar daha da yüksektir. Besleyici özelliği ve tadı tercih edilmesinin en büyük nedenidir. Diş doktorları, yemeklerden sonra yenen peynirin diş minesini koruduğunu ve ph oranını dengeleyerek plak oluşumunu engellediğini ifade etmektedirler. Sindirimi çok kolaydır. Kemik ve diş gelişimi ve koruması için gerekli  aminoasitler ve vitaminlere sahiptir.
Bu nedenlerle  peynir tüketimi çok önem kazanmaktadır. Online ve fiziki mağazalarımızda satılan tüm süt ürünleri organik ve hijyen kurallarına dikkat edilerek üretilmişlerdir.

Yükseloğulları, ismi tüm dünyada tanınan, kendisine özgü hoş bir tadı olan ve yöreselliği ile dikkat çeken orijinal ezine peyniri üretim ve satış hizmetini yüksek kalitede gerçekleştirmektedir. İsmiyle marka olan ezine peyniri doğal beyazlığı ve mükemmel tadıyla tüm sofraların vazgeçilmez gıdasıdır. Yararlarının yanı sıra, ne sert ne de çok yumuşak olan dokusu ve tadının lezizliği öne çıkmaktadır.
 

Ezine Peyniri

Ezine peyniri, ismini ezine yöresinden almış olup, koyun sütü, keçi sütü, inek sütünden elde edilmektedir. Ezine peyniri yapılışına göre farklı tür ve tatlarda olabilmektedir. Ezine peyniri doğallığıyla ve leziz tadıyla mutfakların vazgeçilmez peyniridir. Keçi ezine peyniri de dahil tüm ezine peynirlerimiz hakiki olup, doğal kalitesiyle satışa sunulmaktadır. Özellikle keçi ezine peyniri yapımında, keçi ve koyun sütü kullanılmakta olup çeşitli aromalarla karıştırılarak hoş ve yumuşak yapılı en iyi ezine peyniri, satışa hazır hale gelir. Tam yağlı olan keçi ezine peynirinin üzerinde küçük gözenekler bulunmaktadır. Ezine peynirini yerken ağızda bıraktığı krema tarzı hoş ve güzel bir tat diğer peynirlerden ayırmaktadır. Ezine peyniri  sadece kahvaltılarda değil aynı zamanda meze olarak ta kullanılmaktadır. Satışa hazır hale gelen ezin peynir, depolarımızda yüksek güvenirlilikte muhafaza edilmektedir. Peynir ustalarımız, ezine peynirlerin hem doğal bir şekilde leziz tada ulaşması için hem de hijyenik ortamda üretilip, satışa hazır hale gelmesi özverili bir şekilde çalışmaktadırlar.
 

Yükseloğulları Süt Ürünleri

Kahvaltı sofralarının olmazsa olmazları arasında yer alan peynir, herkesin farklı çeşidini sevdiği ve her zevke uygun olarak üretilen bir gıda çeşididir. Köy kahvaltılarını seven ve doğal ürünlerin kullanımına dikkat edenler için ezine peyniri, bu ürünlerin başında gelmektedir. Koyun, keçi ve inek sütlerinden elde edilebilecek bu peynir çeşidi oldukça sağlıklı ve lezzetlidir. Çanakkale'nin Ezine ilçesinde, yöresel olarak üretimi gerçekleşen bu peyniri diğer peynirlerden ayıran en önemli özellik, kendine has kokusu ve yağlı dokusudur.
En iyi ezine peyniri, bölgenin Kaz Dağların' da serbestçe gezinen, yine bu bölgenin çeşitli aromalı otları ile beslenen hayvanlardan elde edilen sütler ile doğal olarak üretilendir. Yükseloğulları olarak, ezine peynirinin tüm üretim aşamaları ile ilgilenmekte, en temiz ve güvenilir şekilde üretime özen göstermekteyiz. Tüm üretim standartlarının sağlanması neticesinde de son derece kaliteli ve lezzetli ürünlerin çıkması kaçınılmazdır.
 

Keçi Sütünden Elde Edilen Ezine Peyniri

Keçi ezine peyniri, kırık beyaz renkte, küçük gözenekli dokuda ve tam yağlı bir peynirdir. Yumuşak bir yapıda olan bu peynir oldukça lezzetli ve bölgeye has tatlar içermektedir. Ezine peynirlerinin doğal yapısı ile birçok rahatsızlığa da iyi geldiği bilinmektedir. Bu sebeple sağlıklı oluşu nedeniyle çok sık tercih edilmektedir. Diğer peynir çeşitlerine oranla daya uzun süre dayanır ve daha uygun fiyatlıdır. Keçi sütünün kendine has ayırt edici lezzeti ile üretilmiş Ezine peynirleri lezzeti ile damakta eşsiz bir tat bırakmaktadır.


 

HAKKIMIZDA

  • Yükseloğulları 1953 yılında kurucumuz Mahir Yüksel tarafından eski kaşar peyniri üretimi ile gıda sektörüne ilk adımını atmıştır.

    Daha sonraki dönemlerde ezine peyniri markalaşması oluşmadan beyaz peyniri talepleri doğrultusunda koyun sütü ,keçi sütü ve inek sütü ile (paçal) olarak EZİNE PEYNİRİ üretimine başlanmıştır.
  • BİZİ TAKİP EDİN!

Sosyal medya kanallarından bizi takip edin indirim ve fırsatları kaçırmayın

ÖDEME YÖNTEMLERİ

 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.