Ezine Peyniri FiyatlarıBu yazımızda Ezine peynir fiyatlarına özellikle değinmek istiyorum.
 
Ezine peyniri denilince en başta koyun peyniri olduğunu söylemek isterim. Sonlama ürünlerde koyun peyniri harici keçi sütü yoğunluğu olduğu için keçi peyniri de olabilir.
 
Ezine peyniri inek peyniri değildir.
 
Şuanda ‘Ezine’ ibaresinin inek peyniri etiketlerinde yazılması yasaklanmıştır.
 
“Biz İstanbul’dan 15 TL’ye alıyoruz.” gibi sözler duyuyoruz. Gerçek Ezine peynirinin tenekesinin 400 450 TL’ye satıldığını düşündüğünüzde İstanbul’daki Ezine peyniri adı altında satılan peynirlerin 15 TL’ye satılması imkansızdır. Bu peynirler ya sorunlu peynirlerdir ya da inek peynirini Ezine peyniri diye satıyorlardır.
 
Bu iş bu kadar nettir. Şuanda Ezine koyun peyniri fabrika satış fiyatları ( koyun ve keçi peyniri )  firma ismi vermeden satış fiyatları 23-27 TL arasında değişmektedir.
 
Kalkıp da 15 liraya peynir alıyorum diyen ya Ezine peyniri almıyordur ya da farklı bir peynir alıyordur. Ezine peyniri fiyatları arasındaki farklılık satıcının sunduğu ürünün orjinalliğini gösterir.
 
Şunu da belirtmek isterim 4 kg sütten de peynir olur - 14 kg sütten de peynir olur arasında ki fark kalitedir.

 

HAKKIMIZDA

  • Yükseloğulları 1953 yılında kurucumuz Mahir Yüksel tarafından eski kaşar peyniri üretimi ile gıda sektörüne ilk adımını atmıştır.

    Daha sonraki dönemlerde ezine peyniri markalaşması oluşmadan beyaz peyniri talepleri doğrultusunda koyun sütü ,keçi sütü ve inek sütü ile (paçal) olarak EZİNE PEYNİRİ üretimine başlanmıştır.
  • BİZİ TAKİP EDİN!

Sosyal medya kanallarından bizi takip edin indirim ve fırsatları kaçırmayın

ÖDEME YÖNTEMLERİ

 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.