Ezine Peyniri


Ezine peyniri Çanakkale Ezine yöresine özgü bir peynir çeşididir. Diğer beyaz peynir çeşitlerinden ayrı, kendine has bir dokusu ve tadı olan Ezine peynirinin lezzeti Kaz Dağları’nda doğal ortamlarında beslenen inek, koyun ve keçilerin sütünden gelmektedir. Elbette en iyi Ezine peyniri kendi yöresinden alınabilir. Yükselloğulları’nın kendine özel üretim teknikleri ile doğal yollardan üretilen Ezine peyniri siparişi vermek için online satın alma seçeneğini kullanarak peynirin en iyisini hemen alabilirsiniz.
 

Ezine Peyniri Faydaları Nelerdir?


Ezine peyniri doğal yollardan üretilmesi ve yüksek besin değerleri dolayısı ile beslenme uzmanları tarafından tavsiye edilen peynir türlerindendir. Tüm peynirlerin içindeki süt miktarı aynı olmadığından içerdikleri protein miktarıda da aynı değildi. Ezine peyniri süt miktarı yüksek bir peynir çeşididir. Ezine peynirinin süt miktarının yoğun olduğunu ağırlığından anlayabilirsiniz. Bir kalıp Ezine peyniri 600 -  700 gram ağırlığındadır. Oysa diğer kalıplı peynir çeşitleri tartıldığında daha hafif oldukları görülür. Ezine peyniri kalıbının tartıda ağır gelmesinin sebebi içindeki süt miktarıdır. Ezine peyniri içerdiği yüksek protein ve kalsiyum oranı ile çocukların kemik yapısının ve dişlerinin gelişimi için önemli bir destektir. Yetişkinler için de kemik erimesine karşı tüketilmesi tavsiye edilir.

Ezine peyniri karbonhidrat oranı oldukça düşüktür. 100 gram peynirde 8.2 gram karbonhidrat bulunur. Diğer peynirlere göre düşük olan karbonhidrat oranıyla, düşük karbonhidratlı beslenmeyi tercih edenler için uygun bir tercihtir. Tok tutması, düşük karbonhidratlı olması ve protein oranı yüksek olması dolayısıyla kilo vermeye yardımcıdır. A, B2 ve B12 vitaminleri ile çinko ve fosfor gibi mineraller açısından da zengin olan Ezine peyniri aynı zamanda sindirimi kolaylaştıran bir probiyotik kaynağıdır. Ezine peynir çeşitlerinden olan keçi Ezine peyniri diğer peynirlere göre daha az laktoz içerdiği için sindirimi daha kolay olması açısından daha çok tercih edilir.


 

HAKKIMIZDA

  • Yükseloğulları 1953 yılında kurucumuz Mahir Yüksel tarafından eski kaşar peyniri üretimi ile gıda sektörüne ilk adımını atmıştır.

    Daha sonraki dönemlerde ezine peyniri markalaşması oluşmadan beyaz peyniri talepleri doğrultusunda koyun sütü ,keçi sütü ve inek sütü ile (paçal) olarak EZİNE PEYNİRİ üretimine başlanmıştır.
  • BİZİ TAKİP EDİN!

Sosyal medya kanallarından bizi takip edin indirim ve fırsatları kaçırmayın

ÖDEME YÖNTEMLERİ

 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.