Ezine Peyniri;
 

Ezine peyniri; yöresel peynir çeşitlerinden, orta sertlikte bir yapıya sahip bir beyaz peynir çeşididir. Çanakkale'nin Ezine İlçesine özgü bir süt ürünü olduğundan bu adı taşımaktadır. Tadı, yapısı ve nitelikleriyle en kaliteli ve en fazla tercih edilen beyaz peynir unvanına sahiptir. Koyun, keçi ve inek sütlerinden ve tam yağlı olarak üretilmektedir. Muhteşem aromasının nedeni yöreye özgü çok çeşitli, doğal ve baharatlı otlarla beslenen süt hayvanlarının sütlerinin kullanılmasıdır. Hiç bir katkı maddesine, patojenlere maruz bırakılmayan sütler, ezine peynirini, kalite ve doyumsuz lezzetiyle beyaz peyniri seçiminde en üstlere taşımıştır. En iyi ezine peyniri koyun, inek ve keçi sütlerinin karışımından elde edilmektedir. Mağazalarımızda tüm bu koşullarda üretilen doğal ve lezzetli peynirler satışa sunulmaktadır. Fiziki mağazalarımıza ek olarak www.ezinepeynirim.com sitemizden de online alışveriş yapabilirsiniz.

 

Ezine Peyniri Çeşitleri Nelerdir?


Tam yağlı sütler kullanılarak üretildiğinden, ezine peyniri diğer beyaz peynirlere oranla daha beyaz renkte ve daha yoğun süt aromasına sahiptir. Kullanılan süte göre kıvamı ve tadı farklılaşabilmektedir. Ezine peynirini tercih edenlerin ağız tadı ve tercihine göre zaman içerisinde tek çeşit sütle de yapılmaya başlanmıştır. Koku, lezzet ve yapısı açısından en alışıla gelmiş tat, ezine inek peyniridir. Koyun ezine peyniri, daha yoğun bir koku ve tada sahip olmasının yanı sıra sarımsı bir renge  ve daha kıvamlı bir yapıya sahiptir. Keçi ezine peyniri ise sütün kalitesini tadına, kokusuna ve yapısına taşıyarak muhteşem bir lezzet patlaması yaratmaktadır. Tüm üstün kaliteli ezine peyniri çeşitlerimizle yanı başınızdayız. Online alışverişleriniz kargo ile hızlı bir şekilde evinize gönderilmektedir.
 

HAKKIMIZDA

  • Yükseloğulları 1953 yılında kurucumuz Mahir Yüksel tarafından eski kaşar peyniri üretimi ile gıda sektörüne ilk adımını atmıştır.

    Daha sonraki dönemlerde ezine peyniri markalaşması oluşmadan beyaz peyniri talepleri doğrultusunda koyun sütü ,keçi sütü ve inek sütü ile (paçal) olarak EZİNE PEYNİRİ üretimine başlanmıştır.
  • BİZİ TAKİP EDİN!

Sosyal medya kanallarından bizi takip edin indirim ve fırsatları kaçırmayın

ÖDEME YÖNTEMLERİ

 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.