Ezine Peyniri

Binlerce peynir içerisinden benzersiz tadı ve dokusuyla Ezine peyniri pek çok insanın favorisidir. Kahvaltı sofralarının vazgeçilmezi olan Ezine peynirinin sertliği ve dokusu en belirleyici özelliklerindendir. Tam yağlı ve sert bir peynir türüdür. Uygun fiyatlı olması ve  sert yapısı nedeniyle uzun süre dayanarak ziyan olmaması nedeniyle de daha çok tercih edilir.
 

Ezine Peyniri Besin Değerleri Nasıldır?


Ezine peyniri besin değeri açısından zengin olması, protein oranının yüksek olması, trans yağ içermemesi, kolesterol dengeleyici özellikleri ve doğal süreçlerle üretilen bir peynir olması dolayısıyla sağlıklı beslenme uzmanları tarafından en çok tavsiye edilen peynir türüdür. 1 orta dilim Ezine peyniri 93 kalori olup karbonhidrat oranı%4’tür. Kalsiyum, A vitamini, fosfor ve çinko açısından zengin olduğundan kemik gelişimi ve diş sağlığı için de önemlidir.
Yüksek protein içeren Ezine peyniri, inek sütünden üretilebildiği gibi koyun ve keçi sütünden veya bunların belirli oranlarda karışımlarından da üretilebilmektedir. Mevsime bağlı olarak hayvanların verdikleri süt miktarları değişebildiğinden peynirler farklı mevsimlerde farklı sütlerle üretilebilmektedir. İnek ve koyun Ezine peyniri daha sert dokulu iken, keçi ezine peyniri biraz daha yumuşak dokuludur.
 

Ezine Peyniri Nereden Alınır?

Türkiye’nin en çok tüketilen ve en iyi ezine peyniri için internet sitemizden sipariş verebilir, dilerseniz kredi kartı dilerseniz kapıda ödeme seçeneklerini kullanabilirsiniz. Çanakkale’nin Ezine ilçesine has bir peynir olan ezine peyniri benzersiz tadını ve sertliğini günümüze kadar korumuştur. Firmamız, 1953 yılından beri sütlerin toplanmasıyla başlayan ve peynirin teslimatına kadar devam eden tüm peynir üretim süreçlerini üstlenerek en iyi peyniri, aynı lezzet ve kalite ile size sunmak için çalışmaktadır.

HAKKIMIZDA

  • Yükseloğulları 1953 yılında kurucumuz Mahir Yüksel tarafından eski kaşar peyniri üretimi ile gıda sektörüne ilk adımını atmıştır.

    Daha sonraki dönemlerde ezine peyniri markalaşması oluşmadan beyaz peyniri talepleri doğrultusunda koyun sütü ,keçi sütü ve inek sütü ile (paçal) olarak EZİNE PEYNİRİ üretimine başlanmıştır.
  • BİZİ TAKİP EDİN!

Sosyal medya kanallarından bizi takip edin indirim ve fırsatları kaçırmayın

ÖDEME YÖNTEMLERİ

 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.