Ezine Peynirim

Yöresel peynirlerden biri olan Ezine peyniri ülkemizde en çok sevilen ve tüketilen  peynir çeşitlerinden biridir. Kahvaltı sofralarının vazgeçilmezi olan bu peynir, ayrıca farklı aromasıyla  birçok yemek çeşidinin ana malzemelerinden biridir. Bu peynir Kuzey Ege'de yetişen hayvanların sütünden elde edilmektedir. Bölgede bulunan aromalı ve yağlı otlardan dolayı hayvanların sütleri çok lezzetli olmaktadır. Bu da peynirin lezzetine büyük katkı sağlamaktadır.
 

Ezine Peynir Çeşitleri Nelerdir?

Sağlığımız adına pek çok faydası olan bu peynir;  az da olsa küçük gözenekleri olan, tam beyaz olmayan sarıya dönük bir renge sahip tam yağlı bir peynirdir. Fazla sert yapıda olmayan bu peynir, ağızda farklı aroması sayesinde güzel bir tat bırakmaktadır. Ülkemizde çok sevilen bu peynir; koyun, inek ve keçi Ezine peyniri olmak üzere üç çeşitte üretilmektedir.  Kaz dağlarının lezzetli sütlerinden üretilen bu peynirler her damak tadına hitap etmektedir. 
 

En İyi Ezine Peyniri Üretimi

Beyaz peynir üretim standartlarına  göre üretilen Ezine peyniri; salamura edilerek üretilen bir peynir çeşididir.  Ezine bölgesinin lezzetli sütlerinden üretilen bu peynir, vazgeçilmez bir lezzete sahiptir. Firmamız da bahsetmiş olduğumuz bu özellikleri bilerek  iş sağlığı ve güvenliği standartlarına uygun olarak bu peynirin  üretimini  gerçekleştirmektedir.  Çanakkale ilimizin özelliklerinden faydalanarak  en iyi Ezine peyniri dahil birçok ürünün üretimini gerçekleştiren firmamız, kalite ve güvenden ödün vermeden üretim gerçekleştirmektedir.

 

HAKKIMIZDA

  • Yükseloğulları 1953 yılında kurucumuz Mahir Yüksel tarafından eski kaşar peyniri üretimi ile gıda sektörüne ilk adımını atmıştır.

    Daha sonraki dönemlerde ezine peyniri markalaşması oluşmadan beyaz peyniri talepleri doğrultusunda koyun sütü ,keçi sütü ve inek sütü ile (paçal) olarak EZİNE PEYNİRİ üretimine başlanmıştır.
  • BİZİ TAKİP EDİN!

Sosyal medya kanallarından bizi takip edin indirim ve fırsatları kaçırmayın

ÖDEME YÖNTEMLERİ

 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.