Peynir çeşitleri dendiğinde ilk akla gelen peynirlerden olan Ezine peyniri Türk mutfağının vazgeçilmez lezzetlerinden biridir.  Bu peynir; inek, koyun ve keçi sütünün karıştırılmasıyla ve salamura edilerek üretilen bir peynirdir.  Firmamız Yükseloğulları da Ezine peynirinin üretimini Kuzey Ege Bölgesi'nin bitki örtüsüyle beslenen hayvanlarının sütünden yapmaktadır. Bu bölgede yetişen otların yağlı ve aramalı bir yapıya sahip olması sütün lezzetin etkilemektedir. Bu  durumda da lezzetli ve farklı aromalı bir peynirin üretilmesini sağlamaktadır.

Eşsiz Bir Lezzete Sahip Bir Peynir

Ülkemizde Ezine ilçesiyle özdeşleşen bu peynir;  inek, koyun ve keçi Ezine peyniri olmak üzere üç çeşittir. Peynir severlere aynı tür peynir farklı aromalarla sunan bu peyniri firmamız Yükseloğulları, beyaz peynir üretim standartlarına ve gıda üretim standartlarına uygun olarak kaliteli ve lezzetli bir şekilde üretmektedir.

Ezine Peynirinin Genel  Özellikleri

Kemik erimesi, tansiyon, kalp gibi pek çok hastalığa iyi geldiği bilinen bu peynir, doğal maya kullanılarak özel üretim teknikleriyle üretilmektedir. Farklı bir lezzet yapısına sahip olan Ezine, krema tadını andıran bir tada sahiptir. Genel olarak görünümü ise; sarıya dönük bir beyaz renge sahip ve üzerinde az da olsa küçük gözenekler bulunmaktadır. Ayrıca çok sert olmamakla birlikte hafif katı özelliktedir.
Yukarıda bahsetmiş olduğumuz özelliklere sahip bu süt ürününü firmamız, gelişmiş üretim tesislerinde gerçekleştirmektedir. En iyi Ezine peyniri üretmek için bulunduğu bölgenin doğal güzelliklerini fırsata çeviren firmamız, her zaman sofralarınıza lezzetli ürünler vermek için çalışmaktadır.


 

HAKKIMIZDA

  • Yükseloğulları 1953 yılında kurucumuz Mahir Yüksel tarafından eski kaşar peyniri üretimi ile gıda sektörüne ilk adımını atmıştır.

    Daha sonraki dönemlerde ezine peyniri markalaşması oluşmadan beyaz peyniri talepleri doğrultusunda koyun sütü ,keçi sütü ve inek sütü ile (paçal) olarak EZİNE PEYNİRİ üretimine başlanmıştır.
  • BİZİ TAKİP EDİN!

Sosyal medya kanallarından bizi takip edin indirim ve fırsatları kaçırmayın

ÖDEME YÖNTEMLERİ

 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.