En Güzel Peynir Ezine Peyniri

            Günümüzde, peynir seven ya da sevmeyen hemen herkesin mutlaka aşina olduğu bir peynir türü olarak ezine peyniri ismini, ilk yetiştirildiği Çanakkale'nin Ezine ilçesinden alan bu peynir, gerçekten de gördüğü ilgiyi ve şöhreti sonuna kadar hakketmektedir. Zira, standart bir beyaz peynirden çok daha fazlasını sunmaktadır ve bu sebeple, hemen herkes ne kadar özel bir peynir türü olduğunu zaman içerisinde öğrenmiştir. Öyle ki, yurtdışında pek çok süt ürünü reyonunda, kendi ismiyle bu peyniri bulmak bile mümkün olmuş ve namı dünyaya yayılmıştır.
 

 Ezine Peynirinin Özellikleri

 
            Bu peyniri, diğer peynirlerden ayıran ve bu kadar özel yapan birkaç özellik bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi, koyun, keçi ve inek sütünden üretiliyor oluşudur. Genel olarak ezine koyun peyniri daha ulaşılabilir olsa da, keçi ve inek peynirlerini de bulmak günümüzde oldukça kolay hale gelmiştir. Söz konusu peynirin hazırlık aşamasında, bu üç süt türünden bir tanesi daha fazla baz alınırken, koku unsurunun ortadan kalkması ve lezzetini artırmak amacı ile, diğerlerinden de ilave edilmektedir. Doğal bir ortamda ve organik şekilde üretilen bu peynir, belirli bir süre bekleyerek herkesin hayranlıkla tüketmesine neden olan o lezzetini kazanmaktadır.
 
            Bir diğer önemli özelliği, ezine koyun peyniri ve türevlerinin, tam olarak beyaz olmaması ve beyaza çalan bir sarı renkte olmasıdır. Bu ayırıcı özellik, alacak kişilerin doğru ürünü daha tatmadan elde etmelerinde de avantaj sağlamaktadır. Dahası, yapısı diğer peynirlere göre daha serttir ve bu sayede, sunumu yapılırken de kolaylıkla kesme imkanı tanımakta ve kolaylıkla sofrada dağılmamaktadır. Bu bakımdan, özellikle meyhane kültürü olan pek çok kimse tarafından da tercih edilmektedir.
 
 Doğru Adresten Temin
 
            Bu kadar popüler olan bu peynire, elbette talep artmış durumdadır. Ancak, bu durum, doğru adresten ve ideal koşullarda üretilen en iyi ezine peyniri bulma konusundaki ihtiyacı da artırmaktadır. Yukarıda sıralanan özelliklerin yanında elbette en büyük özellik lezzetidir. Ancak, her zaman peyniri deneme fırsatı olmayabilmektedir ve bu noktada güvenilir bir adrese sahip olmak, oldukça kolaylaştırıcı ve garanti bir yöntem olacaktır.

 

HAKKIMIZDA

  • Yükseloğulları 1953 yılında kurucumuz Mahir Yüksel tarafından eski kaşar peyniri üretimi ile gıda sektörüne ilk adımını atmıştır.

    Daha sonraki dönemlerde ezine peyniri markalaşması oluşmadan beyaz peyniri talepleri doğrultusunda koyun sütü ,keçi sütü ve inek sütü ile (paçal) olarak EZİNE PEYNİRİ üretimine başlanmıştır.
  • BİZİ TAKİP EDİN!

Sosyal medya kanallarından bizi takip edin indirim ve fırsatları kaçırmayın

ÖDEME YÖNTEMLERİ

 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.