Doğru Adresten Ezine Peyniri


Günümüzde seven sevmeyen herkesin ismini duyduğu ezine peyniri, ismini Çanakkale'nin Ezine sinden almaktadır. Ezine peynirini bu kadar özel kılan şey ise standart bir beyaz peynirden çok daha farklı ve güzel bir lezzete sahip olması. Bu nedenle birçok insan, ezine peynirinin ne kadar özel olduğunu zaman içerisinde birçok insan öğrendi. Sofralarda da bunu görebiliyoruz.
 

 Ezine Peynirini Bu Kadar Özel Kılan Şey

 
 Ezine peyniri yapımı esnasında çok özel şartlar uygulanmaktadır. Bu özel koşullarda yapılan üretim, peyniri diğer peynirlerden daha özel kılmaktadır. Ayrıca inek, keçi ve koyun sütünden üretilmiş olması da peyniri özel kılan sebeplerden biridir. Tabi bunlar farklı şekillerde yapılmaktadır. Renk bakımından tam olarak beyaz olmayan peynir, renk bakımından sarıya çalmaktadır. Beyaz peynirlere göre göre biraz daha sert olan peynirin kesimi ve servisi de diğerlerine göre çok daha kolay olmaktadır.
 

 Doğru Adresten Alınan Ezine Peyniri

 
 Ezine peynirinin en iyi tattan alınması için mutlaka doğru adresten alınması gerekmektedir. en iyi ezine peyniri almak için kendi yöresinden ve bazı satış noktalarından alınmaktadır. Nitekim bu kadar talep gören bu peyniri günümüz şartlarında bulmak da son derece zordur. Ancak gerekli olan araştırmalar yapıldığında alınacak olan güvenilir bir kaynak mutlaka bulunabilir. Tabi tadarak peyniri almak en güvenilir seçenektir. Fakat her zaman tatma fırsatı bulunmadığı için belli bir satış noktası bulmak en sağlıklısı olacaktır.
 
 

HAKKIMIZDA

  • Yükseloğulları 1953 yılında kurucumuz Mahir Yüksel tarafından eski kaşar peyniri üretimi ile gıda sektörüne ilk adımını atmıştır.

    Daha sonraki dönemlerde ezine peyniri markalaşması oluşmadan beyaz peyniri talepleri doğrultusunda koyun sütü ,keçi sütü ve inek sütü ile (paçal) olarak EZİNE PEYNİRİ üretimine başlanmıştır.
  • BİZİ TAKİP EDİN!

Sosyal medya kanallarından bizi takip edin indirim ve fırsatları kaçırmayın

ÖDEME YÖNTEMLERİ

 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.