Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Ezine Peyniri

Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Ezine Peyniri

Her yaştan insanın hastalıklara, mikrop ve virüslere karşı dayanıklı olması için bağışıklık sisteminin güçlü olması gerekiyor. Ezine peyniri sağlığa oldukça fazla yararı bulunan peynir türü olarak dikkat çekmektedir. A vitamini miktarı yüksek olduğundan tüketen kişilerin bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Aynı zamanda içinde trans yağ bulunmamakta ve kolesterolün dengelenmesini sağlamaktadır.
Hafızayı güçlendirmede ve Alzhemier hastalığına yakalanma riskinin en aza inmesinde etkilidir. Saçları güçlendiren ve saç dökülmesini durduran peyniri çocuklar gibi yetişkinlerin de tüketmesi gerekiyor. Bu şekilde çok sayıda faydası olan peynir kahvaltıların vazgeçilmez lezzetleri arasında yer alıyor. Çok lezzetli olması ile peynir makarnalarda ve böreklerde de kullanılıyor.

Ezine Peyniri Çeşitleri Nelerdir?

Ezine peyniri tek bir peynir türü olarak bilinmekle birlikte üretiminde kullanılan hayvanın adını alarak üç farklı çeşidi bulunmaktadır. Peynirin mükemmel lezzetini veren üretimi sırasında kullanılan süttür. Kaz dağlarının belli bölgesinde bulunan otlar ile beslenen inek, koyun, keçilerin sütünden bu peynir üretilmektedir. Doğal yöntemlerle ve hijyenik tesislerde Yükseloğulları firmamız peynirlerini üretmektedir.
  • İnek sütünden Ezine peyniri
  • Koyun sütünden Ezine peyniri
  • Keçi sütünden Ezine peyniri olarak üç çeşit bulunmaktadır. Bu şekilde çeşitlenmesi her hayvanın sütünün ayrı bir aromasının olması ve peynire farklı bir tat vermesidir. Tam yağlı olan peynir damak lezzetine önem veren kişilerin tercihi olmayı başarıyor.

Ezine Peyniri Nereden Alınır?

Ezine peyniri alırken dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Son yıllarda tüm ülkede bilinmeye ve tercih edilmeye başlanan peynirin taklitlerinin de ortaya çıktığı görülmektedir. Bundan dolayı satın alma aşamasında güvenilir firmanın ürünü olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Firmanın peynirlerini üretim aşamasında mutlaka Çanakkale çevresinde bulunan ve Kaz dağlarında otlayan hayvanların sütünü kullanıyor olması gerekiyor.
Ezine peyniri üretimi sırasında firmamız kaliteden asla ödün vermemektedir. Tesislerimizde hijyene de üst düzeyde önem veriyoruz. Sütlerin yağları ve özleri alınmadan peynirler doğal salamura yöntemi ile üretiliyor. Alınan peynirin uzun süre dayanıklı olması için özel ambalajlar kullanıyoruz. Ambalajından çıkartılmadan peyniri uzun süre muhafaza edebilirsiniz. Kaliteli peynir tüketmek için firmamızdan hemen sipariş verebilirsiniz.

11.01.2023

HAKKIMIZDA

  • Yükseloğulları 1953 yılında kurucumuz Mahir Yüksel tarafından eski kaşar peyniri üretimi ile gıda sektörüne ilk adımını atmıştır.

    Daha sonraki dönemlerde ezine peyniri markalaşması oluşmadan beyaz peyniri talepleri doğrultusunda koyun sütü ,keçi sütü ve inek sütü ile (paçal) olarak EZİNE PEYNİRİ üretimine başlanmıştır.
  • BİZİ TAKİP EDİN!

Sosyal medya kanallarından bizi takip edin indirim ve fırsatları kaçırmayın

ÖDEME YÖNTEMLERİ

 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.